hakkimizda
turlar
servisler
iletisim
fotogaleri
ana sayfa

CUMHURİYET BAYRAMI

KAPADOKYA TURU

29 Ekim - 1 Kasım   //   3 Gece 3 Gün
KESİN HAREKET


Bu turumuza İstanbul, İzmit, Bolu ve Ankara şehirlerinden katılabilirsiniz.

REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ
 


1.GÜN

29 Ekim Perşembe

Saat 21:30 da Ataköy Atrium Camii Önünden, saat 22:30 de İTÜ Taksim Taşkışla Binası önünden, saat 23:30 da ise Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından hareket ediyoruz ve Adapazarı-Düzce-Bolu-Ankara-Aksaray yolu üzerinden Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğuda 3916 m. yükseklikteki Erciyes, güneyde 3253 m. yükseklikteki volkanik Hasandağı ile sınırlanmış, Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya bölgesine doğru 12 saat sürecek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

(Ankara’dan alınacak misafirlerimize saat ve yer bilgisi daha sonra verilecektir)
 

                  


2.GÜN

30 Ekim Cuma

Hacı Bektaşı Veli - Uçhisar Kalesi - Güvercinlik - Onyx - Şarap Evi

Sabah alınan serbest kahvaltı sonrası, zamanında kervanların geçtiği İpek Yolu üzerinde ilerliyor ve ilk durağımız olan Hacı Bektaş'a doğru hareket ediyoruz. Hacı Bektaş'da 40 kapı 4 makam felsefesi ile eğitim veren dergahların en büyüğü olan Hacı Bektaşi Veli Dergahını geziyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra, otelimize gelerek yerleşiyoruz. Verilen serbest zaman sonrası ilk durağımız Kapadokya bölgesini panaromik olarak izleyebileceğimiz, bölgenin en yüksek yeri olan Uçhisar Kalesine çıkıyoruz. Buradan, Kuş Sarayları ile ünlü Güvercinlik Vadisi’ne geçerek üçlü birleşik ve tek peribacaları bulunan Paşabağ mevkiine geliyoruz. Onyx taş atölyelerini gezerken taşın tarihçesi ve yapısı ile ilgili bilgi alıyoruz ve bir alışveriş molası veriyoruz. Molanın ardından Ürgüp’e hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü şarap mahzenlerinde yapacağımız gezintiden sonra akşam yemeği (Açık Büfe) ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

Geceleme PERISSIA KAPADOKYA veya PERI TOWER HOTEL
 

         


3.GÜN

31 Ekim Cumartesi

Asmalı Konak - Göreme - Zelve - Dervent - Avanos - Çavuşini

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Asmalı Konak dizisinin çekildiği Mustafapaşa’ya hareket ediyoruz. 19. yüzyılın sonlarına kadar Rum ve Türk ailelerinin birlikte yaşadığı yerleşimdeki gezintiden sonra Göreme Açık Hava Müzesi’ne varıyoruz. St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Çarıklı kiliseler, Kızlar manastırı, Yemekhane, Mutfak, Kiler, Şaraphane, Şapel ve İncil’in baştan sonra resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra kaya oyma bir köy olan ve 1955’e kadar yöre halkının yaşadığı Zelve Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Peribacalarının hayvan şeklini aldığı Dervent Vadisi’ni de gezdikten sonra çanak-çömlekleriyle ünlü Avanos’a gidiyoruz. Çanak-çömlek atölyelerini gezdikten sonra Avanos’tan ayrılıyoruz. Avanos dönüşü Çavuşin Köyü’ne uğruyoruz. Çavuşin Köyü’nün içinden geçen toprak yol bizi Güllüdere ve Kızılçukur adlı iki doğa harikasına götürecek. Bu doğa harikalarını gezdikten sonra akşam yemeği (Açık Büfe) ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

Geceleme PERISSIA KAPADOKYA veya PERI TOWER HOTEL
 

         

4.GÜN

1 Kasım Pazar

Derinkuyu - Narlıkuyu - Ihlara Vadisi - Tuz Gölü

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası çıkışlarımızı yapıyor ve derinliği 90 m. civarında olan, ilk olarak hititlerin inşa etmeye başladığı 20.000 kişinin yaşayabileceği Derinkuyu Yer altı Şehrine doğru yola çıkıyoruz. 7 km çapı 60 m ye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapıda turumuzun en heyecanlı anlarını yaşayacaksınız. Derinkuyu'dan sonra Narlıkuyu Krater gölüne hareket edeceğiz. Göl kenarında verilen serbest moladan sonra Hasan Dağına doğru devam edip Melendiz çayının yıllar içinde aşındırdığı, toplam uzunluğu 12 km olan Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden birkaçını gezdikten sonra Selime köyüne hareket ediyoruz. Serbest verilen yemek molasından sonra, Tuz Gölü kenarında fotoğraf çektiriyoruz. Fotoğraf molasının da ardından dönüş yoluna geçiyor ve Ankara, Bolu,Adapazarı, İzmit güzergahından İstanbul’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimize, sizi almış olduğumuz kalkış noktalarında, gelecek UNIWTA organizasyonlarında buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.
 

           


REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ

Yapılan tüm kesin kayıtların Müze Kartı Bizden...

 

* Perissia Hotel
* Peri Tower Hotel
Peşin/Tek Çekim 4 Taksit 6 Taksit 10 Taksit
İki Kişilik Odada Kişi Başı 269 TL 4 x 72 TL 6 X 49 TL 10 X 30 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı 249 TL 4 x 66 TL 6 X 45 TL 10 X 28 TL
Tek Kişilik Oda 359 TL 4 x 96 TL 6 X 65 TL 10 X 40 TL

* 0-6 yaş çocuklar ücretsizdir. Ancak araçta koltuk verilmez. Koltuk bedeli 100 TL'dir.

* Şu anda taksit yapılan kartlar Maximum, Bonus, WorldCard ve Axcess'dir.Bu kartlara internetten ödeme yaparken de (HarikaTatil) taksit yapabilirsiniz (WorldCard ile intenetten ve mail order'la taksitli ödemelerde vade farkı %1 daha fazladır)

Gerekenler:
*Uygun yürüyüş ayakkabısı,
*Ani hava değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek, yağmurluk...)
*Fotoğraf Makinesi
 


 

Fiyata Dahil Olanlar Fiyata Dahil Olmayanlar
- Otelde 2 gece, 3 gün YP konaklama
- Otelde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
- Lüks araçlarla ulaşım ve çevre gezileri
- Araç içi ikramlar
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti
- Tursab Güvence Paketi
- KDV
• Tüm öğle yemekleri
• Tüm yemeklerde alınan içecekler
• Ekstra olan tüm organizasyonlar
• Müze, ören yeri girişleri *
- Diğer extra harcamalar

* ÖNEMLİ:   Müze kart ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı tüm müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz girebilirsiniz, müze kart ücreti 20 TL’dir Bu karta sahip olmayanlar tur ile birlikte satın alabilirler. Müze kartı almayan misafirlerimiz müze ve ören yeri girişlerini kendileri ödeyeceklerdir. Acentamız (extra organizasyonlar haricinde) hiçbir ad altında otobüste ek ücret toplamaz.
Otelde ilk gün odalara giriş saati 14:00'tür.

REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ


Ödeme Şekilleri

Nakit Ödeme:

Banka Havalesi/EFT ile;

TEB Osmanbey Şubesi - Şube Kodu: 013  Hesap No: 525159  (*Ayrıcalıklı Hesap)
İş Bankası Taksim Şubesi
-
Şube Kodu: 1052   Hesap No: 806909
Garanti Bank. Galatasaray Şubesi -
Şube kodu: 068 Hesap No: 6297918
Akbank Beyoğlu Şubesi - Şube Kodu:
039   Hesap No: 0122550
YKB  Parmakkapı Şubesi 
- Hesap No: 80623620

Alıcı İsmi: ÜNİT Turizm Org. Taş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti   (EFT'lerde mutlaka bu isim eklenmelidir)
 * Türkiye'nin her yerindeki TEB Şubelerinden bu hesaba masrafsız bir şekilde havale yapabilirsiniz.

Merkez Ofisimize Gelerek;  tıklayınız

 Kredi Kartı ile Ödeme:

Merkez Ofisimize Gelerek;  tıklayınız
Mail Order ile;
Mail Order formunu indirmek için
tıklayınız
İnternetten;
 HarikaTatil'in avantajlı ödeme seçenekleri için tıklayınız

 


    Detaylar: Gezi süresi 3 gece 3 gündür (1 gece gidiş, 3 gün gezi ve 2 gece otel konaklaması). Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, araç, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turun sorumluluğu yoktur. Araçlarda koltuk ayarlaması, araç tipi belli olduktan sonra rezervasyon sırasına göre yapılacaktır. Araçların tipleri katılım sayısına göre belirlenecektir. Otobüsler O 403, Safir veya Travego; Midibusler Prestij veya Sultan; Minibusler Sprinter veya Volt olabilir. Standart konfor ve güvenlik özellikleri tüm araç tiplerinde bulunmaktadır. Katılım sayısına göre araç tipini belirleme veya yeterli katılım olmazsa turdan 1 gün önce turu iptal etme hakkı UNIWTA da saklıdır.


PUAN HARCANMAZ

PUAN KAZANILIR
HAYDİ KAMPA GOLD CLUB ÜYELERİNE %10 GOLD PUAN
 

REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Servisler | Foto Galeri | Turlar  | Oteller | İletişim
Copyright © UNIWTA Travel